ZEKE – Effenaar, Eindhoven (18-03-2026) Onverwoestbare machine.

ZEKE

De eerste film van de bekende Amerikaanse regisseur Steven Spielberg is Duel uit 1971. De hoofdpersoon wordt door een onbekende chauffeur met gigantische truck steeds van de weg gereden. De onbekende rijdt in een Peterbilt 281, een onverwoestbare machine. Deze wagens gaan soms tot wel 14 miljoen afgelegde kilometer mee. Ondanks dat trucks wél boven de 100 kilometer per uur mogen rijden in de Verenigde Staten.

Wat de film van Spielberg wel mist, zijn goede achtergrondnummers. Misschien kan punkband ZEKE daar te hulp schieten. Ze maken muziek die niet zou misstaan als je over de snelweg raast. Peterbilt is de naam van hun nieuwste single, die in de Effenaar bij de merchandise ligt. Met duurzaamheid weet het viertal ook wel raad, aangezien ze al sinds begin jaren negentig touren. Ze zijn na verloop van tijd alleen maar sneller gaan spelen. Dat wordt in de kleine zaal van het Eindhovense poppodium weer eens bevestigd.

Tijd om te klappen is er bijna niet. Nummers als ‘Chieva Knievel’ en ‘Flat Track’ worden op topsnelheid naar de gallemiezen gespeeld. Het resultaat is ongelooflijk opzwepend. Maar helaas speelt de band niet écht strak vanavond. De nummers worden soms niet goed ingezet, en komen routinematig over. Met nieuwe bassist Kurt Colfeld erbij, voelt het alsof het een avond niet klopt tussen de bandleden. En dat voel je als publiek vrij snel aan. Zo slaat de ZEKE-energie niet volledig over naar het publiek. Ondanks de ijselijke kreten van de frontman en het geratel van machinegeweerdrummer Donny Paycheck. Er komt wel nog een toegift, die ze afsluiten met een dwingend ‘Evil Dead’.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *